I náš oddíl má menší knihovničku, ve které si každý z našich členů jistě něco najde. Výběr je opravdu veliký a knihy půjčujeme na 1 měsíc. Čtenáři zde naleznou i "poklady" jako dnes nesehnatelná díla Ivana Vápenky

od MČ Praha Kbely získáváme novou klubovnu v nádherném srubu, který je umístěn v Centrálním parku. Slavnostní otevření ( přestřižení pásky ) se uskutečnilo 1. září 2014 v 13:00 h.

Od našeho příznivce získáváme chatku v zahrádkářské kolonii na Jahodnici ( Praha Kyje ). Od klubovny to máme cca 10 km. Chatku a přilehlý pozemek dáváme do kupy, což nám dalo dosti zabrat.

Pomáhají u dětí rozvíjet myšlení, mnohdy i taktiku a tak máme "deskovky" rádi". U nás převažují "taktické" hry, kdy nezáleží jen na tom, jak hodíte kostkou.

Výpravy... slovo, které voní dobrodružstvím a romantikou. Někdy stačí cesta kousek za město, jindy jedeme vlakem, pešky, ale vždy se dá něco začít a prožít.

Lidskou společnost od jejího zrodu až po dnešní dny doprovázejí nejrůznější symboly. Jejich smyslem a účelem bylo vždy od sebe navzájem odlišit jednotlivé společenské celky.

Naše skautská klubovna stojí v Centrálním parku, v MČ Praze - Kbely. Okolí klubovny i celý park a přilehlý lesopark za tratí využíváme ke hrám, sportu a našim schůzkám (středa), brigádám (pátek) a o sobotách k soutěžím.